Скільки буде коштувати
Ваш ремонт?

Дізнатися зараз!

Укладання керамічної плитки на підлогу досить трудомісткий процес. Щоб виконати цю роботу правильно потрібно дотримуватися технології. Використовувати потрібно тільки якісні і надійні матеріали. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся як правильно класти плитку на підлогу, щоб вона прослужила вам довго.

Секрети успішної кладки

Щоб покласти плитку на підлогу потрібно якісно виконати кожен етап цього процесу. А саме:

  • підготувати поверхню підлоги;
  • розкласти кахель всуху;
  • здійснити укладку кераміки на основу.

Спочатку проведення робіт потрібно ретельно до них підготуватися. Необхідно приготувати інструменти, які знадобляться під час укладання плитки, а також будматеріали. Далі потрібно видалити, якщо воно є, старе покриття, винести все сміття і підмести в кімнаті. Після цього необхідно вирівняти підлогу під плитку, зробивши стяжку. Через три дні після того, як вона висохне, проходимо всю поверхню підлоги валиком з рідким акрилатним грунтом. Потім можна переходити до наступного етапу.

Розкладаємо плитку всуху. Це необхідно для того, щоб можна було зробити розмітку підрізування плит. Робимо все уважно і ретельно. Потім проводимо розмітку. За допомогою рулетки вимірюємо відстань між ними, віднімаємо від неї міжплиточні шви і відступу від стін. Після цього, використовуємо склоріз або спеціальний верстат для підрізування плиток.

Після закінчення всіх підготовчих робіт, які передбачає технологія укладання плитки переходимо до найголовнішого. Розводимо клей строго у пропорції, зазначеній в інструкції. Потім починаємо наносити його рівномірно на невелику площу підлоги. Цю операцію виконуємо, використовуючи зубчастий шпатель. Покривати клеєм поверхню підлоги більше ніж на дві плитки, немає сенсу. У разі виникнення будь-якого форс-мажору, клей швидко висихає і приходить у непридатність.

Якщо хочете правильно покласти кахельну плитку на підлогу самі, протирайте перед тим, як покласти кожну плиту. Це потрібно зробити для того, щоб видалити пил. Немає потреби занадто рясно змочувати плитку. Однак і поспішати немає ніякої необхідності. Потім нанесіть клейову суміш на кахель, використовуючи гребінчастий шпатель.

Далі, робимо перший ряд укладання кахлю. Використовуючи хрестики, розклинюваємо плитки для того, щоб створити максимально рівний шов. У разі якщо якась плита сильно виступатиме потрібно втопити її, рухаючи вперед і назад. Або осадити гумовою киянкою. Якщо плитка сильно просідає її необхідно відірвати від підлоги і нанести на основу більше клейової суміші. Таким чином ви зможете підняти кахель. Якщо при цьому починають розходитися шви потрібно розклинити плитки. Для цієї мети краще всього використовувати клини із пластику або дерева. Для кращої фіксації кахлю можна застосовувати малярську стрічку. При укладанні другого ряду, необхідно перевіряти наявність ухилу. Для цієї мети використовуйте рівень.

Поступово рухаючись з укладанням, перевіряйте наявність ухилу. Розклинюйте шви, і видаляйте надлишки клею. Для вирішення цього завдання необхідна губка. Рухаючись поступово вперед, ви зможете досить швидко покласти плитку на підлогу. Як ви бачите, нічого складного у цій роботі немає. Для того щоб правильно покласти кахельну плитку на підлогу необхідно всього лише дотримуватися правил і рекомендації, розглянутих вище. А краще замовити дизайн проект

Укладання кахлю на дерев’яну підлогу

Покласти керамічну плитку на дерев’яну підлогу складніше, ніж на більш традиційну основу. Тому цю операцію здійснюють досить рідко через її велику трудомісткість. Основний момент пов’язаний з підготовчою роботою. Важливо максимально вирівняти підлогу перед укладанням. Для вирішення цієї проблеми використовують сухий і мокрий метод вирівнювання. У першому випадку можна використовувати один з перерахованих нижче варіантів:

  • лаги з утеплювачем і настил вологостійкої фанери;
  • кріплення фанерних листів до рівної дощатої підлоги;
  • створення дощатої підлоги з проміжками для вентилювання;
  • спеціальні набори з регульованою фанерою на металевих гвинтах.

При мокрому вирівнюванні застосовують полімерний рівнятель, попередньо обробляючи підлогу праймером. Після завершення підготовчого процесу, в подальшому процедура ідентична роботі з укладання на бетонну основу. Як ви бачите покласти плитку на дерев’яну підлогу, безумовно, складніше. Однак і з цим завданням можна впоратися.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оценок еще нет)
Loading...