Скільки буде коштувати
Ваш ремонт?

Дізнатися зараз!

Обклеювання шпалер процес, без якого не обходиться ремонт більшості квартир і приватних будинків. Для того щоб впоратися з цим завданням необхідно точно знати весь технологічний ланцюжок цього процесу. У цій статті ми розберемо основні рекомендації, яких потрібно дотримуватися для якісного обклеювання шпалер.

Порядок дій при обклеюванні стін шпалерами

Для успішного виконання роботи необхідно виконувати дії в наступному порядку:

 1. Підбір матеріалів та інструментів.
 2. Підготовка поверхні шпалер.
 3. Поклейка.

Виконавши кожен з цих етапів правильно, отриманий результат вас не розчарує. Нижче ми розберемо основні моменти кожного пункту.

Підбір матеріалів та інструментів

Перед початком проведення монтажу шпалер на стіну необхідно мати в наявності все необхідне. Тому приготуйте:

 • обої;
 • спеціальний клей;
 • рівень або висок;
 • дві кисті;
 • шпатель для шпалер;
 • валик для стыков;
 • плівка з поліетилену;
 • одне відро.

Важливо щоб всі складові цього набору були якісними, і правильно підібраними під конкретний тип шпалер. Це дуже важливо. Оскільки існують певні особливості наклеювання різних типів шпалер. Відмінності будуть полягати у виборі клею. А також у самій технології правильного обклеювання шпалер. Все це потрібно враховувати, інакше кінцевий результат роботи може бути незадовільним.

Підготовка поверхні шпалер


Багато хто задається питанням, чи можна клеїти шпалери на шпалери? Відповідь, звичайно ж, негативна. Необхідно видалити старі шпалери і привести поверхню стін у належний вигляд. Вона повинна бути максимально рівною.

Для цього спочатку знімають старі шпалери за допомогою шпателя, попередньо обробивши їх мильною гарячою водою. Також існують спеціальні рідини для виконання цього етапу. Але в них немає особливої ​​потреби. Далі, необхідно ретельно згладити всі дефекти стін. Для цієї мети необхідно використовувати шпаклівку і наждачний папір. Потім потрібно здійснити грунтування поверхні стін. Виконувати його необхідно в день поклейки шпалер. В іншому випадку пил знову осяде на стінах і процедуру доведеться повторювати. Для грунтування можна придбати спеціальну ґрунтовку або скористатися слабким розчином шпалерного клею. Пропорції для цього випадку можна дізнатися, прочитавши інструкцію. Потім необхідно підрахувати необхідну кількість прогінних метрів шпалер і зробити розмітку смуг на стінах.

На питання звідки правильно починати клеїти шпалери є однозначна відповідь – від вікна. В цьому випадку відходів у вас вийде значно менше. Необхідно також здійснити нумерацію полотен на стінах, використовуючи для цієї мети рулетку. Далі, матеріали потрібно нарізати. Якщо ви не збираєтеся підбирати малюнок краще нарізку зробити відразу, в іншому випадку її необхідно виконувати по ходу роботи.

Потім розміщуємо листи зображенням вниз, і відміряємо цифру висоти стелі з запасом у п’ять сантиметрів. Потім загинаємо, і ріжемо ножем. На кожному аркуші ставимо позначку, де у нього верх, щоб потім не плутатися. Тепер необхідно підготувати клейовий розчин. Дивимося інструкцію на упаковці і додаємо потрібну кількість води.

Поради з обклеювання шпалер

Врахуйте, що клеїти вінілові шпалери на флізеліновій основі по-іншому, ніж інші види. Різниця полягає в тому, що клей потрібно наносити не на них, а на стіну. А от клеїти флізелінові шпалери, як і всі інші потрібно інакше. Клей треба наносити безпосередньо на самі листи. Також враховуйте це, якщо хочете правильно клеїти паперові шпалери.

Для того, щоб все пройшло гладко необхідно знати як правильно клеїти стики шпалер. Для цього найкраще стикувати листи на кутках кімнати. Також рекомендовано завжди залишати невеликий запас при поклейке окремих листів, щоб можна було ідеально точно відрізати надлишок. Але спочатку клейте шпалери внахлест. Використовуючи такий прийом, стики аркушів не буде видно навіть з близької відстані.

Особливу увагу потрібно приділити приклеюванню шпалер у важкодоступних місцях. Тут потрібно проявити максимум вправності і терпіння. Поспіх у цьому випадку буде тільки перешкодою. І запам’ятайте, всі операції потрібно виконувати спокійно і ретельно. Тепер коли ви знаєте, як правильно клеїти шпалери ви зможете зробити ремонт у своїй квартирі без залучення найманої робочої сили.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оценок еще нет)
Loading...